Získajte HTTPS verziu vašej stránky
pre lepšie SEO

Späť na BLOG

Google od januára 2017 viac uprednostňuje weby, ktoré bežia na HTTPS verzii (Hypertext Transfer Protocol Secure). Preto máte práve teraz možnosť prevádzkovať svoj web či e-shop cez HTTPS. Zistíte, prečo je prechod dôležitý a ako prebieha.


Celosvetový prechod web stránok z HTTP na HTTPS je viditeľný už aj na štatistikách. Podľa údajov na stránke Let’s Encrypt, ktoré pripravili na základe dát z Mozilly, prebieha šifrovaná komunikácia momentálne už na viac ako 50-tich percentách všetkých webov.


Prečo je HTTPS dôležité pre vašu stránku


Prechod na HTTPS

V prvom rade, ako už upozornenie prehliadačov napovedá, pripojenie k web stránke je buď zabezpečené (gratulujeme), alebo nezabezpečené (niet divu, keď nemáme platný SSL certifikát). Takže v skratke - ak máte platný SSL certifikát, komunikácia je šifrovaná a teda obsah prenášaný medzi serverom a návštevníkom stránky je chránený proti modifikácii.


Okrem toho je SSL certifikácia užitočná aj v rámci spomínanej optimalizácie pre vyhľadávače. Google sa rozhodol, že jeho algoritmus bude uprednostňovať stránky s platným SSL certifikátom. V neposlednom rade sa dá pomocou HTTPS očakávať aj rýchlejšie načítavanie obsahu stránky. Čo má znovu pozitívny dopad na SEO.


Ako prejsť z HTTP na HTTPS


Ak ste náš zákazník, ktorý už využíva systém CreativeShop, dostanete za jednorazový poplatok nový a platný certifikát (cez Let's Encrypt) už navždy zadarmo. Úplne noví zákazníci dostávajú v rámci tvorby e-shopu alebo web stránky SSL certifikát úplne zadarmo.


Vďaka nášmu dlhodoboému vývoju v oblasti bezpečnosti sme dosiahli to, že stránky s SSL certifikátom od nás získajú v testoch kvality HTTPS aj najlepšiu známku A+. Mnoho certifikátov od iných poskytovateľov má problém dosiahnuť takúto vysokú známku.


V rámci prechodu z HTTP na HTTPS budú všetky pôvodné (http://) stránky presmerované cez presmerovania 301 na ich nové (https://) verzie.


Máte aj vy záujem o HTTPS verziu vašej stránky? Kontaktujte nás.  • detail
  • dynamika
  • trendy
  • v e-commerce
18. mája 2018

Kontaktujte nás

CEO CreativeSites
Jana Zajícová, CEO
0915 215 555
Obchodné informácie
a cenové ponuky

Sales manager
Michal Mikula
0948 940 910
Obchodný zástupca
CreativeSites, s.r.o.
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Slovenská republika
Fakturačná adresa
CreativeSites, s.r.o.
Heyrovského 8
84103 Bratislava
IČO: 36662674
DIČ: 2022226448
IČ DPH: SK2022226448
Výpis z Obchodného registra
Kontaktné miesto
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Zobraziť na mape

Kontaktný formulár

close
S čím vám pomôžeme?
+421 915 215 555
Mám
záujem