Spustili sme výrazne rýchlejšie servery s PHP7

Späť na BLOG

Naše servery sú základným kameňom pre e-shopy našich klientov. Snažíme sa preto neustále optimalizovať a inovovať služby, ktoré na nich bežia. Prinášame vám pohľad na nové technológie PHP 7, Apache, MariaDB a Nginx.


Programátori a vývojári

Naši programátori dennodenne riešia, ako vylepšiť administračný systém a ako zakomponovať nové technológie do už existujúcich riešení, aby váš e-shop bežal ako po masle.

Aké výhody vám nové technológie poskytnú? Zrýchlenie systému, vyššia spoľahlivosť, menšia spotreba pamäte. Aj takýto prínos môže mať nasadenie nových služieb prípadne ich novšej verzie. Má to význam aj pre vývoj nových funkcií, naši vývojári tak môžu efektívnejšie programovať.

Naša nová softvérová architektúra výkonných serverov s SSD úložiskom pozostáva z web serverov PHP 7+, Apache 2.4, MariaDB 10.1 a Nginx 1.11+. Rozhodli sme sa nasadiť najnovšie verzie a zmeniť architektúru serverov.


PHP 7 - výhody nielen pre programátorov

Rýchlejší server

Pokiaľ sledujete trendy v oblasti webových technológií, určite ste si všimli príchod novej verzie PHP 7 (skriptovacieho jazyka, na ktorom funguje náš systém). Táto verzia prináša v prvom rade vyššiu rýchlosť a odozvu webu. Zapríčinila to vo veľkej miere aj optimalizovanejšia správa pamäte a pridanie JIT (Just In Time) kompilátora, ktorý spracováva kód za behu programu.

Samozrejmosťou je nielen pridávanie nových funkcionalít, ale taktiež úplné odstránenie tých zastaraných, čo sa opäť prejavilo na výkonnosti. V niektorých testoch oproti verzii 5.6 dosiahla PHP 7 až trojnásobne lepšie výsledky.


Nginx & Apache – to najlepšie spojenie webserverov

Medzi 2 najznámejšie a najpoužívanejšie web servery patrí Apache a Nginx. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody. Apache je výkonnejší pri spracovaní dynamického obsahu (php). Nginx má zas nižšie nároky na pamäť a vyššiu rýchlosť pri spracovaní požiadaviek na statický obsah (obrázky, javascript, css štýly).

Čo ak chceme využiť obe tieto výhody a spojiť ich dokopy? Ako hlavný server sa použije Nginx, ktorý bude spracovávať všetky požiadavky. Ak sa však vyskytne požiadavka na dynamický obsah (php skript), Nginx odovzdá túto informáciu serveru Apache, ktorý ju následne spracuje.


HTTP/2 - druhá verzia najpoužívanejšieho protokolu

Hypertextový prenosový protokol slúži na prenos html dokumentov medzi servermi a klientmi služby WWW. Prvou verziou bolo HTTP/0.9, ktorá sa používala od roku 1990 a dnes sa už v praxi nepoužíva. Následne prišla verzia 1.0 a súčasná 1.1, ktorá sa používa od roku 1999.


Nové technológie na serveroch

Od poslednej verzie ubehlo veľa času, a preto koncom roka 2015 pridali všetky známe prehliadače podporu nového štandardu HTTP/2. Ten prináša multiplexovaný prenos viacerých http požiadaviek a odpovedí súčasne. Komunikácii medzi klientom a serverom tak bude stačiť iba jedno TCP spojenie, v ktorom si môže v prípade potreby prehliadač vyžiadať viac dokumentov. Nový protokol je na rozdiel od HTTP/1.1 binárny a nie textový, čo má dopad na efektivitu kódovania jednotlivých rámcov.

HTTP/2 podporuje kompresiu HTTP hlavičiek, a tak znižuje veľkosť prenosu. Ďalšou významnou novinkou je určovanie priorít jednotlivých HTTP požiadaviek. Webový prehliadač si tak môže vyžiadať prioritne potrebné súbory na vykreslenie stránky a ostatné si stiahne neskôr.

Podľa meraní Google sa čas načítania webu znižuje o 23% až 43% pre protokol SPDY, z ktorého nová verzia HTTP vychádza.


Zrýchľujeme váš e-shop

Čo prinesú nové technológie vášmu online biznisu a vašim zákazníkom? Rýchlejšie načítavanie e-shopu, ktoré prispeje k lepšej použiteľnosti a pozitívne ovplyvňuje aj SEO. Zrýchli sa celý systém, odozva i načítavanie statického obsahu. A toto všetko sa určite odzrkadlí aj na počte vašich objednávok.


percentage

Pri objednávke webu alebo e-shopu

Získavate 50 % zľavu na SEO ANALÝZU alebo ANALÝZU POUŽITEĽNOSTI

Kontaktujte nás

CEO CreativeSites
Jana Zajícová, CEO
0915 215 555
Obchodné informácie
a cenové ponuky

Sales manager
Michal Mikula
0948 940 910
Obchodný zástupca
CreativeSites, s.r.o.
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Slovenská republika
Fakturačná adresa
CreativeSites, s.r.o.
Heyrovského 8
84103 Bratislava
IČO: 36662674
DIČ: 2022226448
IČ DPH: SK2022226448
Výpis z Obchodného registra
Kontaktné miesto
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Zobraziť na mape

Kontaktný formulár

close
S čím vám pomôžeme?
+421 915 215 555
Mám
záujem