Podnikateľ a dielňa na e-shopy

Späť na BLOG

Ste zvedaví, ako sa vytvára taký e-shop? Dnes vám priblížime, čo všetko sa skrýva za výrobou na mieru. Každý projekt je iný. Sú to týždne, dni a hodiny práce od tvorby dizajnu cez funkcionalitu stránky až po celkovú implementáciu. Rýchlosť celého procesu navyše ovplyvňuje aj sám klient. Čo teda robiť, aby ste mali e-shop čo najskôr k dispozícii a rozbehli svoj biznis?


1. Stretnutie s obchoďákom

Obchodné stretnutie

Hneď ako nás kontaktujete, zisťujeme vašu predstavu o e-shope, jeho dizajne a funkciách. Už vtedy vám vieme povedať, či sme na túto prácu vhodná firma. Cez náš systém sa dá vytvoriť nielen tradičný e-shop s predajom tovaru, ale aj taká cestovná kancelária či jazyková škola.

Okrem toho si môžete prehliadnuť viac ako 400 e-shopov z našej dielne. Nájdete v nich inšpiráciu na dizajn i zaujímavé funkcie. Na základe našich dlhoročných skúseností vám tiež odporučíme, aké funkcie pomôžu vašej firme zvýšiť predaj v začiatkoch, a tiež ktoré funkcie stačí zakomponovať až neskôr. Doladíme detaily a po schválení ponuky podpíšeme spolu zmluvu.


2. Konzultácia s grafikom a SEO špecialistom

S jedným z našich šikovných grafikov sa stretávate hneď po podpise zmluvy. Grafikovi máte možnosť ukázať akékoľvek vaše návrhy, predstavy i weby, ktoré sa vám páčia. Preberiete si celkovú štruktúru, dizajnové prvky, farby a váš branding. Čím lepšie vyjadríte svoju predstavu, o to lepšie ju vie grafik spracovať do návrhu dizajnu. Grafik vám na základe svojich skúseností odporučí, čo je najlepšie z hľadiska použiteľnosti stránky tak, aby bol e-shop tzv. user-friendly, to znamená priateľský pre používateľa.

Taktiež sa nachvíľku stretnete aj so SEO špecialistom. Bude od vás potrebovať základné informácie o vašom podnikaní, o vašich hlavných produktoch a produktových kategóriách. Preberie s vami predstavu o vašej vlastnej značke. Zistí, kto sú vaši najväčší konkurenti, aby vám vedel pripraviť SEO školenie na mieru. Toto školenie je v cene projektu. Naučíte sa na ňom, čo robiť pre to, aby bol váš e-shop na popredných pozíciách v internetových vyhľadávačoch ako je Google.


3. Projektový manažér a školenia zdarma

SEO školenie zdarma

Počas celého projektu komunikujete hlavne s projektovým manažérom, ktorý dohliada na prácu grafika a programátorov. Zodpovedá všetky vaše otázky. Dohodnete si s ním aj SEO školenie a prípadne neskôr aj školenie k administračnému systému.

Už po podpise zmluvy dostávate prístup do administračného systému vlastného e-shopu, resp. web stránky. Ideálne je, keď si hneď pozriete školiace videá. Začnete sa pohybovať v systéme a skúmať, čo všetko sa v ňom dá podniknúť. Spíšete si otázky a veci, ktoré vám nie sú jasné.

Na školení do administračného systému si potom prejdeme všetko od základov. Je však lepšie, keď už máte vopred pripravené otázky, aby sa z vás počas školenia stal majster administračného systému.


4. Tvorba grafického dizajnu podľa vašich predstáv

Grafický dizajn e-shopu

Počas návrhu grafického dizajnu aktívne komunikujete aj s grafikom, s ktorým ste sa už pred tým stretli. Ak ste si vybrali šablónový dizajn, navrhuje len hlavnú stránku. Pri riešení kompletného dizajnu na mieru vytvára grafik okrem hlavnej stránky aj podstránku kategórie produktov a podstránku samotného detailu produktu. Celkovo teda 3 návrhy.

Postupne vám posiela každý návrh na spätnú väzbu. Zapracuje všetky vaše pripomienky. Grafik síce vytvára dizajn na želanie klienta, zároveň vám však dáva odporúčania na základe svojich skúseností a štandardov použiteľnosti. Po schválení grafického návrhu, začína tzv. front-end developer (jeden z programátorov) s jeho implementáciou. Prepojí tak originálny dizajn s administračným systémom.

počas tvorby dizajnu si viete vytvárať v e-shope kategórie a produkty. Všetko, čo doň vložíte, tam zostáva aj po dokončení implementácie. Nestrácate tak čas a po spustení testovacej verzie e-shopu v ňom už vidíte reálne produkty.


5. Programovanie základných a pokročilých funkcií

Programovanie funkcií e-shopu

Základné funkcie sú zapracované ihneď po podpise zmluvy. Pri funkciách týkajúcich sa ekonomických systémov či online platieb je potrebná spolupráca klienta. O všetkom vás informuje projektový manažér.

Ak ide o náročnejšie aplikácie, pracujeme na ich programovaní počas tvorby dizajnu. Do spustenia testovacej prevádzky sú všetky doplnkové funkcie pripravené. Ak sa neskôr rozhodnete pre ďalšie, dajú sa dodatočne dokúpiť cez AppStore alebo objednať priamo telefonicky.
6. Spustenie testovacieho a finálneho projektu

Spustenie e-shopu

Projektový manažér informuje klienta o dokončení testovacej verzie a začína sa tzv. testovacia prevádzka. Pred spustením ostrej prevádzky online obchodu ešte nastavujeme e-mailové kontá a DNS záznamy. Zapracujeme posledné pripomienky od zákazníka. Ak je spokojný, spustíme e-shop do ostrej prevádzky.


Ako urýchliť proces tvorby e-shopu

Chcete mať svoj e-shop hotový v čo najkratšom čase? Najlepšie je, ak máte už od začiatku základnú predstavu a dôkladne ju vysvetlíte obchodnému zástupcovi i grafikovi, ktorý spracováva dizajn. Radi vám poradíme, ako zhmotniť vaše očakávania do reality. Dostatok informácií o vašom podnikateľskom zámere, o vašej značke, vašej konkurencii a celkovo o vašom biznise nám tiež pomôže vytvoriť e-shop rýchlejšie a efektívnejšie. Počas procesu tvorby je prospešné, ak sa klient aktívne zapája, odpovedá na e-maily i telefonáty. Vaša konkrétna spätná väzba je veľmi dôležitá. Výsledky sa dostavia rýchlo a budete spokojný. A my vďaka tomu tiež. :)


percentage

Pri objednávke webu alebo e-shopu

Získavate 50 % zľavu na SEO ANALÝZU alebo ANALÝZU POUŽITEĽNOSTI

Kontaktujte nás

CEO CreativeSites
Jana Zajícová, CEO
0915 215 555
Obchodné informácie
a cenové ponuky

Sales manager
Michal Mikula
0948 940 910
Obchodný zástupca
CreativeSites, s.r.o.
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Slovenská republika
Fakturačná adresa
CreativeSites, s.r.o.
Heyrovského 8
84103 Bratislava
IČO: 36662674
DIČ: 2022226448
IČ DPH: SK2022226448
Výpis z Obchodného registra
Kontaktné miesto
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Zobraziť na mape

Kontaktný formulár

close
S čím vám pomôžeme?
+421 915 215 555
Mám
záujem