E-shop na mieru vs. Open Source.
Čo sa vám oplatí viac?

Späť na BLOG

Pri prevádzkovaní e-shopu je nesmierne dôležité, aké technické riešenie si vyberiete. CMS (Content Management System) je v podstate redakčný systém, cez ktorý spravujete obsah svojho e-shopu. Mal by byť bezpečný, spoľahlivý a malo by sa vám v jeho prostredí dobre pracovať s obsahom, objednávkami, produktmi atď. A keď nastane problém, mali by ste sa mať na koho obrátiť. Pozrieme sa na výhody a nevýhody dvoch typov CMS. Open Source redakčný systém vs. Closed Source riešenie na mieru. Poďme na to.


ria stiahne

Open Source redakčné systémy sú jednoducho softvéry s otvoreným zdrojovým kódom. To znamená, že k jeho vývoju môže prispieť každý od profesionálneho programátora až po IT nadšenca či študenta. Bezpečnosť takéhoto softvéru je neraz otázna. Closed Source riešenia na mieru, ako je CreativeShop, naopak vyvíjajú iba profesionálni programátori. Systém nie je prístupný každému vývojárovi, iba tým, ktorí svoju prácu dokonale poznajú a neustále systém vylepšujú. Okrem toho riešenie na mieru zahŕňa aj dizajn a funkcie prispôsobené na mieru konkrétnemu projektu. Každý e-shop je niečím iný a jedinečný.

Open Source systémy ako WordPress, PrestaShop, Magento či Drupal vám možno už niečo hovoria. Nebudeme sa však zameriavať, ktoré je najlepšie Open Source riešenie. Skôr sa zameriame na celkové výhody a nevýhody Open Source systémov oproti internetovému obchodu na mieru CreativeShop. Pritom nie je dôležité len to, ako spravujete svoj obsah, ale skôr ide o celkovú bezpečnosť, spoľahlivosť a starostlivosť.


1. Inštalácia CMS a googlenie pre samoukov


Redakčný systém si nainštalujete zdarma na váš hosting. Všetko si manažujete sami, prípadne vám e-shop doslova “zbúcha” študent za pár stoviek. CMS obsahuje obrovské množstvo neplatených i platených pluginov a funkcií.

Každú z nich si však musíte nájsť a funkcionalitu overiť. Pri tých platených naozaj kupujete zopár mačiek vo vreci. Jednoducho sa vždy môže vyskytnúť chybný plugin, ktorý vyvinul nejaký developer začiatočník. Otvorený kód vám na jednej strane prináša slobodu a nezávislosť od konkrétnej firmy, na druhej strane neistotu, pretože sa nie vždy máte na koho obrátiť.


VERZUS: Starostlivosť a zákaznícka podpora od profesionálov


Zákaznícka podpora

Pri tvorbe e-shopu na mieru najskôr zistíme, ako váš biznis funguje. Poradíme vám nielen so štruktúrou a prevádzkou e-shopu, ale aj s optimalizáciou pre vyhľadávače (SEO). Robíme analýzu konkurencie, aby váš e-shop bol vždy o krok vpred. Grafici vytvárajú dizajn podľa vašej cieľovej skupiny a dbajú pritom na moderné trendy aj použiteľnosť, aby bol e-shop user friendly (priateľský pre používateľa).

So všetkým vám vieme poradiť tak, aby ste si ušetrili hodiny googlenia. Neplatíte len za systém, ale aj za poradenstvo a skúsenosti firmy. V rámci administrácie máte doplnkové funkcie organizované v časti AppStore. Všetky funkcie aktualizujeme a bezpečnosť dát je prvoradá. Funkčnosť systému a jednotlivých doplnkových funkcií garantujeme.


2. Systém, ktorému sa musíte prispôsobiť


Využívate ekonomický či skladový softvér? Plánujete ho prepojiť s Open Source systémom? Automatizácia predsa zvyšuje efektivitu práce. A vy sa chcete starať o dôležitejšie veci než prepisovanie údajov zo softvéru do softvéru. Nuž, plán je krásna vec. Avšak nie vždy je to také jednoduché. Samozrejme, zrealizovať sa dá všetko. Ale vo výsledku môžu nastať dve situácie: predražený nekonečný príbeh, alebo prepojenie nebude fungovať podľa predstáv a vám to prinesie ešte viac práce než doposiaľ.


VERZUS: CreativeShop, ktorý sa prispôsobí vám


Funkcie na mieru

Pokiaľ máte e-shop na mieru od stabilnej firmy, určite si už za tie roky fungovania vytvorila prepojenia na väčšinu popredných informačných systémov. Takže štandardné prepojenia sú bezproblémové. Okrem toho sme za tie roky vyvinuli veľa časom overených a neustále aktualizovaných funkcií, ktoré spolu ladia.

A pokiaľ chcete niečo špeciálne, vieme to zariadiť. Pokiaľ by ste si vymysleli extra exotickú funkciu, ktorú nik iný nemá, prídeme na to, ako ju zrealizovať. Pritom každá jedna funkcia je kompatibilná s ostatnými, nakoľko naši vývojári pracujú spolu ako tím. Na rozdiel od Open Source programátorov. Tí často nakódia funkcie, ktoré sa niekedy vôbec nedajú kombinovať.


3. Šablóna, ktorá má mnoho súrodencov


Open Source systémy vám ponúkajú neuveriteľné množstvo šablón, z ktorých si môžete vybrať. Nevýhodou je ich relatívna podobnosť. Navyše na svete môžu rovnako ako váš e-shop vyzerať aj tisícky ďalších. Šablóny sa pohybujú v rôznych cenových hladinách a mnohé sú zadarmo. Čo je úžasné.

Avšak zdarma či nie, stále je to len šablóna. Nik nedbá na vaše osobné požiadavky a hlavne špecifické potreby vašich zákazníkov. Samozrejme, dá sa do kódu zasiahnuť. Ale ste vývojár, ktorý si trúfa zasiahnuť do dizajnu, ktorý naprogramoval niekto iný?


VERZUS: Originálny a funkčný dizajn, ktorý predáva


Dizajn na mieru

Dizajn robený na mieru vašej cieľovej skupine je jednou z nesporných výhod riešenia CreativeShop. Niekoľkoročné skúsenosti s tvorbou e-shopov nás naučili, čo funguje a čo nie.

Môžete mať dizajn od základov na mieru, alebo si zvoliť nami vytvorenú šablónu. Pričom pri šablóne využijeme iba štruktúru a umiestnenie prvkov, ktoré ďalej prispôsobíme pre brand konkrétneho e-shopu. Zamestnávame profesionálov, ktorí sledujú najnovšie trendy vo webdizajne. Dbajú na použiteľnosť web stránky, aby zákazník hladko prešiel nákupným procesom. Navyše vďaka vašim pripomienkam tvoríte dizajn spolu s našimi grafikmi.


4. Multijazyčný e-shop vyriešený cez Open Source


Áno, teoreticky je to možné. Ale vážne len teoreticky. Ak budete chcieť spraviť viacjazyčný e-shop na Open Source riešení stretnete sa s množstvom prekážok. Napríklad, že vývojár toho úžasného modulu, ktorý tak krásne a spoľahlivo funguje, na niečo také, ako multijazyčný e-shop ani len nemyslel. A vaše pátranie po vhodnom module sa začína od začiatku. Potom to zväčša dopadne tak, že skončíte s dvomi alebo tromi oddelenými e-shopmi. A máte na krku správu v dvoch či viacerých administráciách.


VERZUS: Multijazyčný e-shop pod jednou strechou


Viacjazyčný e-shop

CreativeShop umožňuje aj pohodlné podnikanie za hranicami. V rámci jednej slovenskej administrácie viete bezproblémovo spravovať aj viacero jazykových mutácii e-shopu. Pričom každá mutácia “beží” na vlastnej doméne.

Zákazníkovi môžete, ale nemusíte dovoliť prepínanie jazykov pomocou vlajočiek (napr. kvôli rozdielnej cenovej politike). Nastavíte si ceny produktov v rôznych menách podľa domén. Pri všetkých doplnkových funkciách, ktoré vyvíjame, myslíme na to, aby fungovali multijazyčne. Internetový obchod je navyše optimalizovaný pre vyhľadávače pre všetky jazyky. A tak so svojím multijazyčným a multidoménovým e- shopom rozširujete svoj biznis aj za hranice.


5. Načítať si, naučiť sa, vymotať sa


Ak ste rodený samouk, tým lepšie pre vás. To množstvo informácií, a často neoverených tipov a rád, ktoré absorbujete, bude enormné. Musíte sa naučiť filtrovať informácie, nájsť si spoľahlivé zdroje a všetko si vyskúšať v praxi.

A to sa netýka len funkcií a dizajnových šablón, ale všetkého od SEO cez použiteľnosť až po logistiku online obchodu. Nik vám nedá svoje rokmi overené tipy len tak zadarmo na tanieri. Ak aj áno, určite si ich ešte dvakrát overte. Inak sa môže stať, že vás to bude stáť ešte viac, než by ste tu a teraz zaplatili za profesionálne riešenie na mieru.


VERZUS: Spolu vybudujeme váš e-shop


Ako majiteľ e-shopu jednoducho musíte mať prehľad o všetkom. Nestačí vám poznať dokonale produkt, ovládať logistiku, marketing a predaj. Mali by ste preniknúť do sveta online nakupovania a nových technológií, kde marketing neznamená leták poletujúci na ulici vo vetre. Musíte pritiahnuť zákazníka k sebe a intuitívne ho previesť celým nákupom.

Potrebujete poradiť so štruktúrou? Sme tu. Chcete vedieť, ako nastaviť SEO parametre? Sme tu. Vyskytne sa technický zádrhel? Sme tu. Celé prostredie e-shopu navrhneme a vytvoríme spoločne, aby e-shop fungoval ako hodinky. A keby niečo, sme tu.


Výsledky zápasu medzi Open Source CMS a e-shopom na mieru


Aký je teda záver? Závisí od toho, či to s e-shopom myslíte vážne. Aké máte ambície? Pokiaľ len začínate a chcete vyslovene lacný e-shop, choďte do Open Source riešenia. Možno zistíte, že vám to stačí, pretože radšej investujete svoj čas než peniaze.


Multitasking

Budete veľa, veľa, veľa hľadať, čítať, zisťovať, aby ste ako tak zbúchali e-shop dokopy. Okrem toho zariadite všetko od zháňania tovaru cez cenotvorbu či logistiku až po marketing. Máte dostatok energie? Dávajte si pozor, aby konečný výsledok stál za to. Môžete skončiť prepracovaný a váš e-shop bude vyzerať ako z tretej cenovej skupiny. Averte tomu, že aj zákazníci spoznajú lacný e-shop, ktorý navyše vyzerá podozrivo.

Alebo sa rozhodnete investovať do riešenia na mieru a rozbehnete to na plné obrátky s jedinečným dizajnom i funkcionalitou, jednoduchou správou a neustálou technickou podporou. Je to na vás. Aj pri riešení na mieru však existujú riziká. Preto musíte byť obzvlášť opatrný pri výbere. Nedôverujte každému. Overujte si referencie a hlavne sa veľa pýtajte. Aby ste so zámerom ušetriť na tvorbe e-shopu zbytočne neprichádzali o zákazníkov kvôli častým technickým problémom.

Zverte svoj e-shop do rúk len niekomu spoľahlivému, komu záleží na vašich individuálnych potrebách. Dôverujte profesionálom. Vyberte si e-shop riešenie na mieru CreativeShop od CreativeSites. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.



percentage

Pri objednávke webu alebo e-shopu

Získavate 50 % zľavu na SEO ANALÝZU alebo ANALÝZU POUŽITEĽNOSTI

Kontaktujte nás

CEO CreativeSites
Jana Zajícová, CEO
0915 215 555
Obchodné informácie
a cenové ponuky

Sales manager
Michal Mikula
0948 940 910
Obchodný zástupca
CreativeSites, s.r.o.
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Slovenská republika
Fakturačná adresa
CreativeSites, s.r.o.
Heyrovského 8
84103 Bratislava
IČO: 36662674
DIČ: 2022226448
IČ DPH: SK2022226448
Výpis z Obchodného registra
Kontaktné miesto
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Zobraziť na mape

Kontaktný formulár

close
S čím vám pomôžeme?
+421 915 215 555
Mám
záujem