Biznis večer s CreativeSites
- expanzia do zahraničia

Späť na BLOG

V poradí tretí Biznis večer s CreativeSites na tému „Ako expandovať so svojím e-shopom do zahraničia“ sme pre našich klientov zorganizovali v hoteli Senec 18. mája 2017. Spolu až 120 účastníkov malo možnosť vypočuť si zaujímavých hostí, ktorí sa prišli podeliť o svoje know-how. A my vám prinášame exkluzívnu rekapituláciu tohto večera. Ste zvedavý?


Veľká účasť na Biznis večierku

Čo sme sľúbili a podarilo sa za posledný rok

Rok 2016

Okrem vylepšení, o ktorých vás pravidelne informujeme v newsletteroch, sme urobili niekoľko zásadných pokrokov.


Na všetky e-maily odchádzajúce z e-shopu sme nasadili novú a modernú šablónu. Dokončili sme tiež našepkávanie nesprávne vložených e-mail adries v pokladni.


V rámci rýchlejšieho riešenia problémov sme rozšírili náš helpdesk. Okrem toho do admin sekcie POMOC pravidelne pridávame viac a viac často kladených otázok a rôzne manuály.


Čo inovatívne pre vás ešte pripravujeme


Panelová diskusia

V rámci zlepšenia UX vyvíjame novú pokladňu pomocou A/B testovania, aby sme zistili, pre ktorý e-shop bude vhodnejšia buď vylepšená trojstĺpcová pokladňa, alebo nová dvojstĺpcová. Cieľom je ešte viac zvýšiť počet dokončených nákupov.


Plánujeme aj plnohodnotné prepojenie e-shop systému s externou online fakturáciou, skladovým hospodárstvom a pokladňou. Máte sa na čo tešiť.


Ako sme už naznačili, začali sme pracovať na mobilnej aplikácii administrácie, do ktorej sa budete vedieť prihlásiť cez QR kód. Vďaka mobilnej aplikácii budete môcť jednoducho ovládať svoj e-shop aj z postele. :)


Budúci rok plánujeme ešte väčší a otvorený event, konferenciu CREATIVE summit, kam budete prioritne pozvaní vy a potom aj ďalšie e-shopy. Celodenná e-commerce konferencia bude riešiť váš každodenný biznis, rozoberať témy do hĺbky a zaoberať sa konkrétnymi problémami. To všetko na príkladoch zo života úspešných e-shopov. Takže 18. mája 2018 sa v Hoteli Saffron môžete tešiť na 8 odborných spíkrov, 6 prípadových štúdií, 2 panelové diskusie a množstvo priestoru na networking a budovanie nových obchodných vzťahov. Príďte a posuňte svoj biznis vpred!


A čo ešte? Do nového roka si už teraz dávame predsavzatie – prídeme vás navštíviť. Ak si to budete želať, poskytneme vám konzultáciu k vašim interným procesom úplne zdarma. Priamo na mieste činu zanalyzujeme vaše potreby a rovno odporučíme konkrétne riešenia.


Ako expandovať s vaším e-shopom za hranice – stručný prehľad


Pýtate sa, prečo expandovať do zahraničia? Porovnajme si veľkosť a hlavne potenciál okolitých trhov:

Velkost a rast okolitych e-commerce trhov

Potrebujete ďalší dôvod? :) Ako príklad uvádzame jedného z našich klientov, e-shop s oblečením. Dovolili nám použiť ich graf rastu obratu, ktorý sprevádza postupné spúšťanie jazykových mutácii. Samozrejme, rast nie je spôsobený len samotným spustením jazyka, ale aj aktívnymi online kampaňami na konkrétnych trhoch.

Priklad rastu pri expanzii na dalsie trhy

Takže, čo by ste mali mať vyriešené, keď chcete expandovať? Váš e-shop by už mal byť zabehnutý na domácom trhu. To znamená, že by ste mali mať vyladené procesy, logistiku a helpdesk. Taktiež by ste mali byť zbehlý v online marketingu a mať vyriešenú fakturáciu. Ak máte tieto oblasti pokryté, určite vám odporúčame dobiť zahraničné trhy!


Aké analytické nástroje vám pri tom pomôžu? Trendy od Google poskytnú analýzu záujmu o rôzne témy. Market Finder vám nájde nové potenciálne trhy konkrétne pre váš biznis. AdWords - plánovač kľúčových slov zabezpečí zase efektívnu analýzu kľúčových slov. A Similarweb.com analyzuje vašu konkurenciu. Držíme Vám palce.Jednotlivé prezentácie si môžete pozrieť kliknutím na odkazy:


P. Vrtík zo ShopSupportu - Ako expandovať do zahraničia >>

P. Jančo zo Zásielkovne - Doručovanie balíkov do zahraničia >>

P. Balajka z Luigi's Boxu - Zvýšenie konverzií prostredníctvom zlepšenia vyhľadávania v e-shope >>

P. Kubán z digitálnej agentúry EnterCompany - Trendy v online 2017 >>

P. Lichner z online informačného systému Profit365 >>

P. Cingel za CreativeSites – Biznis večer s CreativeSites >>


Pokiaľ ste sa Biznis večera s CreativeSites nemohli zúčastniť, určite nepremeškajte najbližší event - celodennú konferenciu CREATIVE summit. Bude stáť naozaj za to.


  • detail
  • dynamika
  • trendy
  • v e-commerce
18. mája 2018

Kontaktujte nás

CEO CreativeSites
Jana Zajícová, CEO
0915 215 555
Obchodné informácie
a cenové ponuky

Sales manager
Michal Mikula
0948 940 910
Obchodný zástupca
CreativeSites, s.r.o.
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Slovenská republika
Fakturačná adresa
CreativeSites, s.r.o.
Heyrovského 8
84103 Bratislava
IČO: 36662674
DIČ: 2022226448
IČ DPH: SK2022226448
Výpis z Obchodného registra
Kontaktné miesto
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Zobraziť na mape

Kontaktný formulár

close
S čím vám pomôžeme?
+421 915 215 555
Mám
záujem