Aká je najlepšia platobná metóda pre e-shop (2. časť)

Späť na BLOG

A sme naspäť s veľkým porovnaním platobných metód a ich poskytovateľov. V prvej časti sme si preklepli platobné brány so slovenským pôvodom. Dnes sa pozrieme na veľkého medzinárodného hráča, ale aj na rýchlo sa rozvíjajúce brány s koreňmi u našich susedov. Na úvod len toľko, že keď si vyberáte platobnú bránu, myslite predovšetkým na svojho zákazníka. Aké platobné metódy mu chcete ponúknuť? Niekedy sa aj väčšia investícia vráti na jeho spokojnosti.

Svetoznámy PayPal (platby kartami)


Platobná brána Paypal

PayPal patrí k najrozšírenejším a najbezpečnejším on-line platobným systémom na internete vôbec. Vyvinula ho spoločnosť eBay, ale teraz predstavuje samostatnú jednotku. Hoci ešte nie je na Slovensku úplne rozšírený, pomaly, ale isto sa tu udomácňuje.


V rámci využívania služby PayPal peniaze neprichádzajú priamo na váš bankový účet, ale na špeciálny biznis účet, ktorý si u nich zriadite. Teraz už aj po slovensky! Ten si prepojíte so svojím bankovým účtom a kartou. Platíte iba za transakcie, ktoré prichádzajú z platobných kariet na váš účet, nie za vedenie účtu.


Ako môžete vidieť v ich cenníku, čím väčší je objem platieb, tým menší je poplatok za každú z nich. Platby sa na váš PayPal účet dostavia zvyčajne už do niekoľkých minút po tom, ako vám zákazník pošle peniaze. Hneď na to ich môžete použiť na platby priamo z PayPal alebo si ich previesť na váš bankový účet.


Váš zákazník nemusí (samozrejme, môže) mať vytvorené vlastné PayPal konto. Logicky ale musí vlastniť platobnú kartu. Keďže platforma vzbudzuje v zahraničných zákazníkoch dôveru, je PayPal ideálnym riešením, ak váš e-shop predáva vo viacerých krajinách.


GoPay na všetkých frontoch (online platby a platby kartami)


Online platba

V rámci implementácie (pôvodom českej) brány GoPay získa váš zákazník mnoho spôsobov, ako môže zaplatiť za svoju objednávku - od platobných kariet cez elektronické peňaženky až po online platby. GoPay sa chváli svojím rýchlym platobným procesom, ktorý zvyšuje percento dokončených nákupov, ale napr. aj prijímaním platieb v 6-tich menách a mnohými ďalšími výhodami.


Vďaka dizajnu na mieru si zákazník nevšimne, že platí cez GoPay. Stručný prehľad poplatkov nájdete v ich cenníku. Čím väčší obrat urobíte, tým lepšie podmienky dostanete, ako napr. aj vedenie GoPay brány zdarma.


Jednoduchosť s GP webpay (platby kartou)


Táto česká platobná brána umožňuje vašim zákazníkom platiť kartou, ale taktiež prostredníctvom digitálnej peňaženky.


Na to, aby ste mohli GP webpay používať vo vašom internetovom obchode, potrebujete účet v jednej z podporovaných bánk. Cenu služby taktiež stanovuje banka na základe vlastných kritérií. Preto vám na začiatok odporúčame kontaktovať svoju banku.


Tajomná brána PayU (online platby a platby kartami)


Platobné brány na e-shope

Česká platobná brána PayU vám umožní využívať systém s množstvom platobných metód – platobné karty, online platby a pod. Pre implementáciu PayU však musíte vlastniť bankový účet vedený v Českej republike (a v českej mene).


Keďže na web stránke služby PayU sa veľa nedozviete, odporúčame vám ich kontaktovať pre viac informácií. Poplatky si dojednávate samostatne. Po vyplnení registrácie vám vytvoria cenovú ponuku.
Iba kartou cez B-Payment (platby kartou)


Ak vám pre vašich zákazníkov stačia platby kartou, tak B-Payment je jednoduché riešenie. Pôvodom maďarská platobná brána podporuje až 17 svetových mien. Neplatíte žiadne mesačné poplatky len osobitne dohodnuté % z platieb kartou. O konkrétnych podmienkach využívania služby pre váš e-shop sa môžete informovať prostredníctvom ich kontaktného formulára.
Vo všeobecnosti neexistuje tá najlepšia platobná brána, ktorú by sme vám vyslovene odporučili. Ponúkli sme vám však stručný prehľad, aké máte možnosti. Vyberajte si podľa svojich požiadaviek, resp. očakávaní vašich zákazníkov, aby ste im zabezpečili ten najlepší nákupný zážitok.Pokiaľ máte záujem o implementáciu akejkoľvek platobnej metódy, najskôr musíte kontaktovať poskytovateľa danej služby. Dohodnete si s ním presné podmienky, podpíšte zmluvu a dostanete údaje potrebné na implementáciu. Potom je možné prepojiť platobnú bránu s e-shop systémom CreativeShop.

  • detail
  • dynamika
  • trendy
  • v e-commerce
18. mája 2018

Kontaktujte nás

CEO CreativeSites
Jana Zajícová, CEO
0915 215 555
Obchodné informácie
a cenové ponuky

Sales manager
Michal Mikula
0948 940 910
Obchodný zástupca
CreativeSites, s.r.o.
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Slovenská republika
Fakturačná adresa
CreativeSites, s.r.o.
Heyrovského 8
84103 Bratislava
IČO: 36662674
DIČ: 2022226448
IČ DPH: SK2022226448
Výpis z Obchodného registra
Kontaktné miesto
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Zobraziť na mape

Kontaktný formulár

close
S čím vám pomôžeme?
+421 915 215 555
Mám
záujem