A/B TESTOVANIE, KTORÉ ZVÝŠI VÁŠ ZISK

Testovanie e-shopu je najefektívnejší spôsob, ako zvýšiť konverzie, a teda aj predaj. Pri A/B testovaní porovnávame 2 konkrétne varianty e-shopu, aby sme zistili, ktorý je úspešnejší. Variant A je pôvodný e-shop a pre variant B odporučíme zmenu pre zlepšenie použiteľnosti a zvýšenie konverzií.

1
Ako testujeme

Ako prebieha testovanie

Vždy testujeme len jednu zmenu súčasne. Môžeme zmeniť farbu, umiestnenie či tvar objektu alebo textu. Dá sa zmeniť štruktúra e-shopu, alebo doň doplniť nové funkcie (napr. vysúvacie menu, marketingové funkcie ako darčeky, atď.). Počas testovacieho obdobia sa polovici návštevníkov zobrazí verzia A a polovici verzia B. Pomocou reálnych dát zistíme, ktorá je úspešnejšia. Následne ju implementujeme natrvalo.

2
Čo testujeme

Čo testujeme

Testovať sa dá prakticky čokoľvek na vašej stránke. Akýkoľvek objekt (button nákupný košík, obrázok, video a iné) či text sa môže stať premetom AB testingu. Počas konzultácie vám poradíme, čo by sa oplatilo vyskúšať práve vo vašom e-shope. Ujasníme si postup celého testovania a určíme si reálne merateľné ciele a časové ohraničenie.

3
A/B testovanie

Najčastejšie testujeme

  • farby, popisy alebo umiestnenie buttonov = tlačidiel
  • hlavné nadpisy, texty (dĺžku, umiestnenie, typ písma atď.)
  • obrázky, videá
  • položky v menu (poradie, názvy a pod.)
  • konkrétne doplnkové funkcie, napr. jednostránková vs. viacstránková pokladňa, výsuvné menu, darčeky alebo rôzne marketingové funkcie
4
A/B testing

Prečo využiť A/B testing

Ak chcete, aby váš online biznis rástol, neexistuje efektívnejší spôsob, ako zvyšovať predaj, než metódou A/B testingu. Vaša intuícia alebo estetické cítenie vám môže hovoriť jedno, ale realita je často iná. Hlavne pokiaľ ide o vkus používateľov a cieľovej skupiny vášho e-shopu. A/B testovaním zistíme presný percentuálny pomer účinnosti variantu A a variantu B. Po implementácii vidíte reálne zvýšenie predaja.

percentage

Pri objednávke webu alebo e-shopu

Získavate 50 % zľavu na SEO ANALÝZU alebo ANALÝZU POUŽITEĽNOSTI

Kontaktujte nás

CEO CreativeSites
Jana Zajícová, CEO
0915 215 555
Obchodné informácie
a cenové ponuky

Sales manager
Michal Mikula
0948 940 910
Obchodný zástupca
CreativeSites, s.r.o.
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Slovenská republika
Fakturačná adresa
CreativeSites, s.r.o.
Heyrovského 8
84103 Bratislava
IČO: 36662674
DIČ: 2022226448
IČ DPH: SK2022226448
Výpis z Obchodného registra
Kontaktné miesto
Ulica Svornosti 42
82106 Bratislava
Zobraziť na mape

Kontaktný formulár

close
S čím vám pomôžeme?
+421 915 215 555
Mám
záujem